Villa Kiralama Sözleşmesi

  Villa/Apart Kiralama Sözleşmesi

  TARAFLAR VE AMAÇ
  Bu sözleşme ; “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiraya veren (bundan böyle “Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti.” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş̧ tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.dalyanvillakirlama.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/dairelerimizden/apartlarımız”dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş̧ sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış̧, “Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti” 'ne, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/daireyi/apartı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş̧ olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

  REZERVASYON VE ÖDEME
  Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, kiralamak istediğiniz Villa/Apart/Daire kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, Ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart/pansiyon için toplam ödenecek ücretin %40’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa/apart/daire adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaporanın 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış̧ olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/pansiyona başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire’nin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/ Daire’nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkısında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/daireye giriş̧ günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

  VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ
  Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta/daireye giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/aparta/daireye giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye bir gün sonra sabah Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'nin mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan/daireden ayrılış̧ saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da müşterinin villayı/apartı/daireyi hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'nin her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış̧ yapılmak istenmesi durumunda Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan/daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı/daireyi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

  VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ
  Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/dairenin kapasite durumuna göre Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’nin uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/daireye giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta/daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, misafirlerin villayı/apartı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın/dairenin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş̧ olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

  VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER
  Günlük, haftalık, aylık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş̧ temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her
  villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

  EVCİL HAYVAN/SİGARA
  Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
  Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

  FİYATLAR
  İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

  REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI
  Hesabımıza yatırılan, villa/apart/daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", veya Peşin Olarak, veya Mail Order ileveya vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.
  Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.
  İptal durumlarında Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden  müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.
  İptal koşulları ;
  a) Rezervasyon için gönderilen kaporanın kesinlikle iadesi yoktur.
  b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.
  c) Seyahat başlangıcından önceki 29.gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.
  Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart/daire bedellerinin tamamını Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta/daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş̧ olan bedelin %35 (yüzde otuz beş) i yanacaktır. Geri kalan %65’i (yüzde altmış̧ beş̧) bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuz besi) villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.
  Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş̧ tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta/daireye giriş yapmaz iseniz ve villada/apartta/dairede hiç konaklama olmaz iseniz ödemiş̧ olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez.
  Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.
  Herhangi bir nedenle, villa/apart/daire rezervasyonunun Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.
  Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş̧ olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.
  Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş̧ olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
  Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'nın eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir. Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart/daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart/dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti nın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

  HASAR DEPOZİTOSU
  Her villanın/apartın/dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen doğrulama belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta/daireye giriş̧ günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan/daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan/daireden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire çıkış̧ kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta/dairede oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

  YÜZME HAVUZLARI
  Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı/daireyi kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/apartı/daireyi kiralayacak olan müşteri, villayı/apartı/daireyi kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

  SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ
  Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti; villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/daireye girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'ne derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti bu talebi villa/apart/daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, villa/apart/daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta/dairede oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş̧, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'ya bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

  FATURA - VERGİ
  Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'ya ait değildir. Her villanın/apartın/dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını/dairelerini müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart/daire sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/apart/daire sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

  MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI
  Müşteriler villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/dairede kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta/Dairede çıkış günü tüm çöpler atılmış̧ ve bulaşıklar yıkanmış̧ şekilde villa/apart/daire teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.
  Villada/Apartta/dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ni haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta/daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.
  Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'ya bir şikâyet ulaşması durumunda Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
  Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görmemezlik garantisini Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti vermez. Görmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, sorumluluk kabul etmez. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  MÜCBİR SEBEPLER
  Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş̧, savaş̧ tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'nın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

  ŞİKAYETLER
  Müşteriler villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içerisindeki şikâyetlerini hemen Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne bildireceklerdir. Şikâyet konusu durum, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikâyetlerden Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

  GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI
  Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.dalyanvillakiralama.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.dalyanvillakiralama.com sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. www.dalyanvillakiralama.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.www.dalyanvillakiralama.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

  DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
  1) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların bozuk olması, yokuş̧ yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti 'nin önüne geçemediği durumlarda Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  2) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  3) Bazı villaların inşaatında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Dairelerimizde konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış̧ olan veya transfer veya taksi hizmetine karışamaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.
  6) Villa veya apart veya daireyi kiralamış̧ olan müşteri, kiralamış̧ olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti, villanın/apartın/dairenin konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
  7) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında, özel veya kiralamış̧ olduğunuz aracın zarar görmesinden Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz.
  8) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış̧ olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  9) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.dalyanvillakiralama.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
  10) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.dalyanvillakiralama.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" nda belirtilen “havalimanı” villaya/aparta/daireye en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti yetkilisine hangi havalimanı daha yakın, sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz.
  11) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.dalyanvillakiralama.com” detay sayfasında "uzaklık tablosunda belirtilen mesafeler, en yakın restoran, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restoran veya market kapanmış̧ ise Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumluluk kabul etmez.
  12) Villada/Apartta/dairede bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz.
  13) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  14) Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta/dairede, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.
  15) Villalarda/Apartlarda/Dairelerde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
  16) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size "onay maili" ve "doğrulama belgesi" gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ne yapsanız bile size "onay maili" ve "doğrulama belgesi" gelmediği taktirde villayı/apartı/daireyi kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  17) Villada/Apartta/Dairede oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz.
  18) Web sitemizde belirtmiş̧ olduğumuz Villa/Apart/dairelerimiz birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti A sorumlu tutulamaz.
  19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz.
  20) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz.
  21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakâr villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakâr ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakâr bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakâr bir villa değil” deyip Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti’ni suçlamasından, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.
  22) Villanın/Apartın/Dairenin içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz.
  23) Villanın/apartın/dairenin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlık sal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.
  24) Kiralanan villa/apart/daire çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın/dairenin  bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların/dairelerin bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.
  25) Cenaze, ölüm, savaş̧, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.
  Müşteri, yukarıda belirtmiş̧ olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş̧ olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

  İHTİLAFLAR
  Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Ortaca İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
  VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN/DAİRELERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " Tezcan Tur. Taş. Emlak Tar. Ür. San. Ve Tic. Ltd. Şti " ne REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.